DATA 📜


UZUN METRAJ SENARYOLAR

FEATURE-LENGTH SCREENPLAYS


KADER YAZARLARI (2011)

Kara Komedi & Spiritüel

Yazım dili İngilizce

119 sayfa

 

DESTINY AUTHORS (2011)

Dramedy & Inspirational

Written in English

119 pages

SLOGAN

Kaderini yazan kendi kalemin olduğu sürece en iyi mürekkebi kullansan iyi edersin.

TAGLINE

Use the best ink since your destiny is being written by your own pen.

KISA ÖZET

Hastanede yaşam mücadelesi veren babasının son isteğini yerine getirmek için şehrin bir ucundan diğerine gitmek zorunda kalan genç adam aksiliklerle dolu yol boyunca aynı sabah babasına saldıran çetenin üyelerinin dolaylı olarak ölümlerine sebep olduğunun farkında değildir. Öykü basit bir yanlış anlaşılmanın gerçekleşip gerçekleşmemesine bağlı olarak iki paralel evrene ayrılarak ilerler.

LOGLINE

While rushing around the city to fulfill his hospitalized dad's last will, a young man inadvertently annihilates a robbery gang which attacked his dad the same morning, while by the way having a completely different day in the parallel universe where the robbery never happens.

YAZAR GÖRÜŞÜ

Devam...

Yeryüzünün tarif edilemez güzelliği bizlere sunulan harika armağanlardan sadece bir tanesi ve bizler bu armağanı içimizdeki doyumsuzluk canavarı ile her geçen gün biraz daha tahrip ediyoruz. Dünyanın nimetlerinden kendimiz için hep daha fazla pay istiyor ve bunu yine dünyanın nimetlerine zarar vererek yapıyoruz. Bu gezegendeki en büyük ironi bu olsa gerek.

Ben dünyadaki en zorlu ve eğlenceli oyunun hayatın kendisi olduğuna inanıyorum. Verdiğimiz en önemsiz görünen kararların bile hayatımızda büyük değişikliklere yol açabileceğine inanıyorum. İyi ya da kötü, yaptığımız her bir eylemin bizi adım adım takip ettiğine inanıyorum. Herkesin mutlaka her iki yolda da ayak izleri olduğuna göre, dünyada ‘safi kötü’  ya da  ‘safi iyi’ kavramlarının olmadığına inanıyorum. İçimizdeki sihirli pırıltının biz onu görmek istediğimiz sürece orada olduğuna inanıyorum. Hayata dair her birimiz için farklı öykülerde farklı dönüm noktaları olsa da, ortak amacımızın insanlığın kollektif bilincine olumlu bir şekilde katkıda bulunmak oluğuna inanıyorum.

'Kader Yazarları' içinde varolan muazzam gücün varlığını henüz fark etmemiş ya da uzun süredir unutmuş olan, yaşamının lokomotifinin neden hiç doğru raylara oturmadığını sorgulayan ve kendini bir kısırdöngüde kaybolmuş hisseden insanlar için yazılmıştır.

WRITER’S OPINION

More...

The indescribable beauty of the earth is only one of the wonderful gifts offered to us, and yet we are the ones who destroy that gift with greed and egoism. We never hesitate to harm the blessings of the world as we want to get more shares of its blessings for ourselves, and that must be the biggest irony on this planet.

I believe that, life is the most challenging and fun game on earth. I believe that even a seemingly small decision may lead to major changes in our lives. I believe that each and every act we do, for better or worse, is following us consistently. I believe that there is no such person pure-evil or pure-angel as each of us must have left some foot marks on both those paths for sure. I believe that it’s always in there as long as we really want to see the magical glitter within us. There may be many individual purposes waiting to be figured out by us, but I believe that our common purpose is to contribute to the collective consciousness of mankind in a positive way.

‘Destiny Authors’ has been written for people who feel lost, and those who keep harping on why their life is never on the right track. I have a hope to attract the attention of people who have not yet noticed the divine power within them, and to remind those who have long forgotten about it.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

Devam...

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - 16. Kiev Uluslararası Film Festivali, Ukrayna

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ - 9. Jaipur Uluslararası Film Festivali, Hindistan

YARI FİNALİST - 15. Universe Multicultural Film Festivali, ABD

ÇEYREK FİNALİST - 1. Mediterranean Film Festivali, İtalya

ÖN FİNALİST - 9. Oaxaca Film Festivali, Meksika

ÖN FİNALİST - 1. Great Message Uluslararası Film Festivali, Hindistan

AWARDS & NOMINATIONS

More...

BEST SCREENPLAY - 16th Kiev International Film Festival, Ukraine

SECOND PLACE AWARD - 9th Jaipur International Film Festival, India

SEMIFINALIST - 15th Universe Multicultural Film Festival, USA

QUARTER-FINALIST - 1st Mediterranean Film Festival, Italy

OFFICIAL SELECTION - 9th Oaxaca Film Festival, Mexico

OFFICIAL SELECTION - 1st Great Message Int. Film Festival, India


SAKLI İHANET (2018)

Drama & Psikolojik Gerilim

Yazım dili İngilizce

120 sayfa

 

HAUNT ME MORE (2018)

Drama & Psychological Thriller

Written in English

120 pages

SLOGAN

Geçmişinin geleceğine musallat olmasına daha ne kadar izin vereceksin?

TAGLINE

How much longer will you let your past haunt your future?

KISA ÖZET

Yeni taşındığı evde gizemli bir varlık tarafından rahatsız edilen ve ürkütücü olaylar yaşayan kadın, kızlarının velayetini kaybetmemek için akıl hastası olmadığını ispatlamak zorundadır.

LOGLINE

As she is being haunted by a mysterious presence, a woman on the brink of divorce struggles to prove that she is not insane so as not to lose custody of her daughters.

YAZAR GÖRÜŞÜ

Devam...

Hayatımızın gerçekten en iyi versiyonunu mu yaşıyoruz, yoksa kendimizi öyle olduğuna mı inandırıyoruz? Yaşamın tüm dizginleri ele almasına izin mi veriyoruz, yoksa kararlarımızın tüm sorumluluğunu üstlenebiliyor muyuz? Başkalarını memnun etmek için kendimize bir takım eğreti etiketler mi yapıştırıyoruz, yoksa istemediğimiz hiçbir şeyi yapmayacak kadar dirençli miyiz? Kendimizi iyi hissetmemiz dış dünyaya mı bağlı, yoksa mutluluğun gerçekte ne anlama geldiğini keşfetmek için içimize doğru yeni pencereler açabiliyor muyuz? Dış dünyamız iç dünyamızla ne derece uyumlu? Kafamızın içinde kendi karanlık hücrelerimizi yaratacak kadar yetenekli olduğumuz sürece kendimizi hapishanede hissetmemiz için demir parmaklıklara ihtiyacımız yok. Öyleyse neden kendi özgürlüklerimizi de kendimiz yaratmayalım?

WRITER’S OPINION

More...

Are we really living our best lives, or do we just assume that we are? Do we let life keeping us on a tight leash, or do we take the responsibility of our all decisions? Do we attach some title-labels on ourselves to please other people, or are we tough enough to not do a single thing that we have no desire to do? Is our happiness connected to some external goods, or can we open brand new windows within us to discover what happiness really means? How well does our outer world correspond with our inner world? Being behind the bars is not necessary for us to feel in jail since we are talented enough to create our own prisons in our heads. So why not create our own freedoms instead?


SEVGİNİN ZAFERİ (2013)

Drama

Yazım dili Türkçe

120 sayfa

 

THE CORE FAMILY (2013)

Drama

Written in Turkish

120 pages

SLOGAN

Ağacın her yaprağı birbirinden farklı görünse de hepsinin geldiği kök aynıdır.

TAGLINE

Even though they look different from each other, all the leaves of a tree come from the same root.

KISA ÖZET

Mardin şehrinde farklı ırk, din ve kültürlerden gelen mahalle sakinleri beyin tümörü ile savaşan küçük bir çocuğu hayatta tutmak için kocaman bir aile olarak birbirlerine kenetlenirler ve onun sınırları zorlayan hayallerini kendi sınırlı olanaklarıyla gerçekleştirmenin yollarını ararlar.

LOGLINE

Neighborhood residents from different cultures, religions, and races in Mardin city clamp together to save a little boy’s life who’s suffering from a brain tumor, and they strive to make his unlimited dreams come true with their limited resources.

YAZAR GÖRÜŞÜ

Devam...

Aynı cümle içinde farklı diller duyuyorsanız, farklı gelenekleri ve ibadetleri bir arada görüyorsanız, tadı damakta bırakan lezzetler arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, ezanları ve çanları aynı yerden duyabiliyorsanız, bir kapıyı ilk kez çalıp içeri buyur ediliyorsanız, yolunuz Mardin'e düşmüş demektir.

Basamaklı sokakların iki yanına dizilmiş taş evler birbirlerinden güç alarak sırt sırta uzanırlar, dünyaya ‘Merhaba’ dediğim bu büyülü şehirde. Bambaşka kökenlerden gelmiş aileler el ele, yürek yüreğe yaşatırlar burada sevgiyi, saygıyı, dostluğu, kardeşliği. Tıpkı bir gün tüm dünyaya yayılmasını dilediğim gibi.

WRITER’S OPINION

More...

If you hear different languages in the same sentence, if you see different traditions and worships in the same neighborhood, if you are having difficulty to choose between different tastes of delicious foods, if you hear the sound of azans and the church bells from the same spot, if you're knocking on a random door and kindly invited inside, mean that you are in Mardin.

Stone houses on both sides of the cascading alleys are lined up extending along back to back in this magical city that I said ‘Hello’ to the world for the very first time. Families from different backgrounds live here hand-in-hand and heart-to-heart; keeping the love, the respect, and the friendship alive, as I wish it would spread all over the world one day.


TOMRUK EV (2019...)

Yazım aşamasında...

Yazım dili İngilizce

Korku & Gerilim

 

LOG HOUSE (2019...)

In the writing process...

Typing in English...

Horror & Thriller

SLOGAN

Kapıyı açan da kilitleyen de aynı anahtardır.

TAGLINE

A door can be locked and unlocked with the very same key.

KISA ÖZET

Genç bir çift yaz tatili için ormanda bir tomruk ev kiralar ve kısa bir süre sonra küçük oğulları önceki kiracıların hayaletleri tarafından kaçırılır.

LOGLINE

Short after moving to a log house in the woods for a summer break, the little son of a young couple is kidnapped by the ghosts of the previous residents.


KISA FİLM SENARYOLARI

SHORT FILM SCRIPTS


UÇURUM ETKİSİ (2016)

Kara Komedi & Animasyon

Yazım dili İngilizce

3 sayfa

 

CLIFF EFFECT (2016)

Dramedy & Animation

Written in English

3 pages

SLOGAN

Ne ekersen onu biçersin.

TAGLINE

What goes around comes around.

KISA ÖZET

Saf aşkını küçümsediği kadını kendisine her yaklaştığında uçurumdan aşağı iten kibirli bir adam sonunda trajikomik bir şekilde kendi kazdığı kuyuya düşer.

LOGLINE

An arrogant man persistently kicks a woman off the cliff, underestimating her pure love, and Karma caught up with him in a tragicomic way at the end.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

Devam...

FİNALİST - 2. Barnstorm Film & TV Senaryo Festivali, ABD

FİNALİST - 2. Mediterranean Film Festivali Cannes, Fransa

ÇEYREK FİNALİST - 2. Low Light Pictures Senaryo Yarışması, ABD

ÇEYREK FİNALİST - 3. Script & Storyboard Showcase, ABD

ÖN FİNALİST - 3. Oregon Kısa Film Festivali, ABD

ÖN FİNALİST - 1. Great Message Uluslararası Film Festivali , Hindistan

ÖN FİNALİST - 2. Chhatrapati Shivaji Uluslararası F. F., Hindistan

AWARDS  &  NOMINATIONS

More...

FINALIST - 2nd Barnstorm Film & TV Script Festival, USA

FINALIST - 2nd Mediterranean Film Festival Cannes, France

QUARTER-FINALIST - 2nd Low Light Pictures Int. Screenplay Competition, USA

QUARTER-FINALIST - 3rd Script & Storyboard Showcase, USA

OFFICIAL SELECTION - 3rd Oregon Short Film Festival, USA 

OFFICIAL SELECTION - 1st Great Message International Film Festival, India

OFFICIAL SELECTION - 2nd Chhatrapati Shivaji Int. Film Festival, India


DOKUN (2014)

Drama

Yazım dili İngilizce

6 sayfa

 

TOUCH (2014)

Drama

Written in English

6 pages

SLOGAN

Hayatlara ışıltınla dokun.

TAGLINE

Touch the lives with sparkles.

KISA ÖZET

Yoksul bir simitçi çocuk hayatını kurtaran kişiye olan minnetini göstermek için ona büyük bir iyilik yapmanın yollarını arar.

LOGLINE

A street vendor kid tries to find a way to do a huge favor to the man who saved his life.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

Devam...

 

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - 1. Great Message Uluslararası F. F., Hindistan

FİNALİST - 1. Creation Uluslararası Film Festivali, ABD

YARI FİNALİST - 3. Table Read My Screenplay Hollywood, ABD  

ÖN FİNALİST - 10. Jaipur Uluslararası Film Festivali, Hindistan

ÖN FİNALİST - 8. Creative World Awards, ABD

ÖN FİNALİST - 20. Twin Rivers Medya Festivali, ABD

AWARDS  &  NOMINATIONS

More...

BEST SHORT SCRIPT - 1st Great Message Int. Film Festival, India

FINALIST - 1st Creation International Film Festival, USA

SEMIFINALIST - 3rd Table Read My Screenplay Hollywood, USA  

OFFICIAL SELECTION - 10th Jaipur International Film Festival, India  

OFFICIAL SELECTION - 8th Creative World Awards, USA

OFFICIAL SELECTION - 20th Twin Rivers Media Festival, USA


ANNEMİN ARDINDAN (2013)

Kısa Film

Drama

7 dk.

 

ONCE AFTER MY MOM (2013)

Short Film

Drama

7 min.

SLOGAN

Sevgi dolu küçük bir kalp dünyayı değiştirebilecek güçtedir.

TAGLINE

A little heart filled with love has the power to change the world.

KISA ÖZET

Çok çalışmaktan zayıf düşen annesini kaybeden küçük bir kız, tek varlığı olan babasını sonsuza dek yaşatmanın yollarını arar.

LOGLINE

After losing her beloved mother due to heavy work conditions, a little girl seeks a way to keep her father alive forever.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

Devam...

FİNALİST - 18. Boston Türk Filmleri Festivali - Belgesel ve Kısa Film Yarışması, ABD

FİNALİST - 11. Roma Bağımsız Filmler Festivali, İtalya

AWARDS  &  NOMINATIONS

More...

FINALIST - 18th Boston Turkish Film Festival - Documentary and Short Film Competition, USA

FINALIST - 11th Rome Independent Film Festival, Italy


MUHTEŞEM BUKALEMUNLAR (2011)

Fantastik

Yazım dili İngilizce

7 sayfa

 

GORGEOUS CHAMELEONS (2011)

Fantasy

Written in English

7 pages

SLOGAN

Kadına şiddete hayır!

TAGLINE

No violence against women!

KISA ÖZET

Sıradan bir kadın yüklenmiş olduğu farklı sorumluluklara paralel olarak gün boyunca bir süper kahraman gibi sürekli kıyafet değiştirerek hayatındaki herkesi mutlu etmeye çalışır.

LOGLINE

An ordinary woman tries to make every person in her life happy by changing her clothes like a superhero depending upon her different responsibilities during the day.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

Devam...

FİNALİST - 14. Universe Multicultural Film Festivali, ABD

AWARDS  &  NOMINATIONS

More...

FINALIST - 14th Universe Multicultural Film Festival, USA


OYNAYALIM MI? (2017)

Drama & Gerilim

Yazım dili İngilizce

8 sayfa

 

WANNA PLAY? (2017)

Drama & Thriller

Written in English

8 pages

SLOGAN

Yutamayacağın lokmayı koparma.

TAGLINE

Don’t bite off more than you can chew.

KISA ÖZET

Sevdiği kadının ihaneti ile sarsılan genç adam, onu ve hayatındaki adamı korkunç bir dart oyununun içine sürükler.

LOGLINE

As he's shaken by the betrayal of his girlfriend he deeply loves, a young man drags her and the guy in her life into a terrifying game of darts.


YARIŞMA FORMATI ÇALIŞMALARI

GAME SHOW FORMATSTİYATRO OYUNU ÇALIŞMALARI

STAGE PLAY SCRIPTSKİTAPÇIK

ŞİİRVARİLER

Eski bir klasörde üniversite dönemi ve takip eden yıllarda yazmış olduğum şiir ve öykü denemelerimi buldum ve bir kısmını anı olarak bir araya topladım. Yirmi dört şiir ve bir öykü çalışmasından oluşan kitapçığımı incelemek için resme tıklayınız.

BOOKLET

QUASI-POEMS

As a memoir, I put some of my works together that I composed in the university period and the following years. Click the image to browse my booklet consists of twenty-four poems and a short story. (in Turkish)