DATA


 

UZUN METRAJ
FEATURE-LENGTH
KADER YAZARLARI
SLOGAN

Kaderini yazan kendi kaleminse en iyi mürekkebi kullansan iyi edersin.

KISA ÖZET

Küçük bir dikkatsizliğinin büyük bir domino etkisi yarattığının farkında olmayan bir genç kız,  dolaylı olarak bir soygun çetesinin dört üyesinin de ölümüne neden olurken, bu arada paralel evrende onlardan birine aşık olur.

YAZAR GÖRÜŞÜ

Yeryüzünün tarif edilemez güzelliği bizlere sunulan harika armağanlardan sadece bir tanesi ve bizler bu armağanı içimizdeki doyumsuzluk .....

canavarı ile her geçen gün biraz daha tahrip ediyoruz. Dünyanın nimetlerinden kendimiz için hep daha fazla pay istiyor ve bunu yine dünyanın nimetlerine zarar vererek yapıyoruz. Bu gezegendeki en büyük ironi bu olsa gerek. Ben dünyadaki en zorlu ve eğlenceli oyunun hayatın kendisi olduğuna inanıyorum. Verdiğimiz en önemsiz görünen kararların bile hayatımızda büyük değişikliklere yol açabileceğine inanıyorum. İyi ya da kötü, yaptığımız her bir eylemin bizi adım adım takip ettiğine inanıyorum. Herkesin mutlaka her iki yolda da ayak izleri olduğuna göre, dünyada ‘safi kötü’  ya da  ‘safi iyi’ kavramlarının olmadığına inanıyorum. İçimizdeki sihirli pırıltının biz onu görmek istediğimiz sürece orada olduğuna inanıyorum. Hayata dair her birimiz için farklı öykülerde farklı dönüm noktaları olsa da, ortak amacımızın insanlığın ortak bilincine olumlu bir şekilde katkıda bulunmak oluğuna inanıyorum. Kader Yazarları, içinde var olan muazzam gücün farkında olmayan ya da bunu uzun süredir unutmuş olan, yaşam lokomotifinin neden bir türlü doğru rayda ilerlemediğini düşünen ve kendini bir kısırdöngüde kaybolmuş hisseden insanlar için yazılmıştır.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Golden Wheat Awards, Türkiye (2023)

.....

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Tabriz Cinema Awards, İran (2023)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – The Gladiator Film Festival, Türkiye (2023)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Rohip Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2023)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Bridge Fest, Kanada (2020)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Kiev Uluslararası Film Festivali, Ukrayna (2017)

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ – Jaipur Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2017)

ONUR ÖDÜLÜ – Bridge Fest, Kanada (2020)

ÇEYREK FİNALİST – Mediterranean Film Festivali, İtalya (2018)

ÖN FİNALİST – Universe Multicultural Film Festivali, ABD (2017)

ÖN FİNALİST – Buddha Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2020)

ÖN FİNALİST – Great Message Uluslararası F. F, Hindistan (2017)

DESTINY AUTHORS
TAGLINE

Use the best ink since your destiny is being written by your own pen.

LOGLINE

A young woman, who makes a minor mistake that creates a major ripple effect, inadvertently causes the deaths of all four members of a robbery gang, while by the way, falling in love with one of them in the parallel universe.

WRITER’S OPINION

The indescribable beauty of the Earth is only one of the wonderful gifts that have been given to us, and yet we are the ones who destroy that gift .....

through greed and egoism. We never hesitate to harm the world's blessings, as we want to get a larger share of its blessings. This must be the ultimate irony on this planet. I believe that life is the most challenging and fun game on Earth. I believe that the consequences of our thoughts and actions are stalking us at all times. I believe that even seemingly minor decisions can cause major impacts on our lives. I believe it is always there as long as we truly desire to see the magical glitter within us. Each of us may have different individual purposes in life that need to be discovered. Yet I believe that our common purpose is to contribute to the collective consciousness of humanity in a positive way. “Destiny Authors” was written for people who feel lost and constantly wonder why their lives are never on the right track. I hope to draw the attention of those who have not yet noticed the divine power within them and to remind those who have forgotten about it.

AWARDS & NOMINATIONS

WINNER – Golden Wheat Awards, Türkiye (2023)

.....

WINNER – Tabriz Cinema Awards, Iran (2023)

WINNER – The Gladiator Film Festival, Türkiye (2023)

WINNER – Rohip International Film Festival, India (2023)

WINNER – Bridge Fest, Canada (2020)

WINNER – Kiev International Film Festival, Ukraine (2017)

WINNER – Jaipur International Film Festival, India (2017)

HONORABLE MENTION – Bridge Fest, Canada (2020)

QUARTER-FINALIST – Mediterranean Film Festival, Italy (2018)

OFFICIAL SELECTION – Universe Multicultural Film Festival, USA (2017)

OFFICIAL SELECTION – The Buddha Int'l Film Festival, India (2020)

OFFICIAL SELECTION – Great Message Int'l Film Festival, India (2017)

SAKLI İHANET
SLOGAN

Geçmişinin geleceğine musallat olmasına daha ne kadar izin vereceksin?

KISA ÖZET

Boşanma sürecinde olan ve yeni taşındığı evde gizemli ve ürkütücü olaylar yaşayan kadın, kızlarının velayetini kaybetmemek için akıl hastası olmadığını ispatlamak zorundadır.

ÖDÜL

EN İYİ PSİKOLOJİK DRAMA SENARYOSU

| Bridge Fest, Kanada (2020)

YAZAR GÖRÜŞÜ

Hayatımızın gerçekten en iyi versiyonunu mu yaşıyoruz, yoksa kendimizi öyle olduğuna mı inandırıyoruz? Yaşamın tüm dizginleri ele almasına .....

izin mi veriyoruz, yoksa kararlarımızın tüm sorumluluğunu üstlenebiliyor muyuz? Başkalarını memnun etmek için kendimize bir takım eğreti etiketler mi yapıştırıyoruz, yoksa istemediğimiz hiçbir şeyi yapmayacak kadar dirençli miyiz? Kendimizi iyi hissetmemiz dış dünyaya mı bağlı, yoksa mutluluğun gerçekte ne anlama geldiğini keşfetmek için içimize doğru yeni pencereler açabiliyor muyuz? Dış dünyamız iç dünyamızla ne derece uyumlu? Kafamızın içinde kendi karanlık hücrelerimizi yaratacak kadar yetenekli olduğumuz sürece kendimizi hapishanede hissetmemiz için demir parmaklıklara ihtiyacımız yok. Öyleyse neden özgürlüğümüzü de kendimiz yaratmayalım?

HAUNT ME MORE
TAGLINE

How much longer will you let your past haunt your future?

LOGLINE

A woman on the brink of divorce, who constantly experiences mysterious and inexplicable happenings in her apartment, has to prove that she is not insane so as not to lose custody of her beloved daughters.

AWARD

BEST PSYCHOLOGICAL DRAMA SCREENPLAY

| Bridge Fest, Canada (2020)

WRITER’S OPINION

Are we truly living our best lives, or are we just pretending? Do we let life keep us on a tight leash, or are we capable of taking full responsibility for our .....

decisions? Do we keep tagging ourselves with irrelevant labels in order to please others, or are we strong enough to refuse to do anything we have no desire to do? Is our happiness up to external goods, or can we open new doors within ourselves to discover what happiness really means? How well does our outer world correspond with our inner world? Being behind bars is not necessary to feel in jail since we are capable of creating our own prisons in our heads, so why not create our own freedoms instead?

TOMRUK EV
SLOGAN

Bir kapıyı açan da, kilitleyen de aynı anahtardır.

KISA ÖZET

Genç bir çift yaz tatili için ormanda bir ev kiralar ve kısa bir süre sonra küçük oğulları önceki kiracıların hayaletleri tarafından kaçırılır.

LOG HOUSE
TAGLINE

A door can be locked and unlocked with the same key.

LOGLINE

Shortly after moving to a log house for a summer break, a young couple's little son is kidnapped by the ghosts of the previous residents.

SEVGİNİN ZAFERİ

SLOGAN

Ağacın her yaprağı birbirinden farklı görünse de her birinin geldiği kök aynıdır.

KISA ÖZET

Mardin’de farklı kültürlerden gelen mahalle sakinleri, beyin tümörüyle savaşan bir çocuğu hayatta tutmak için onun sınırları zorlayan hayallerini kendi sınırlı olanaklarıyla gerçekleştirmenin yollarını ararlar.

YAZAR GÖRÜŞÜ

Aynı cümle içinde farklı diller duyuyorsanız, farklı gelenekleri ve ibadetleri bir arada görüyorsanız, tadı damakta bırakan lezzetler arasında seçim .....

yapmakta zorlanıyorsanız, ezanları ve çanları aynı yerden duyabiliyorsanız, bir kapıyı ilk kez çalıp içeri buyur ediliyorsanız, yolunuz Mardin'e düşmüş demektir. Basamaklı sokakların iki yanına dizilmiş taş evler birbirlerinden güç alarak sırt sırta uzanırlar, dünyaya ilk kez  "merhaba" dediğim bu büyülü şehirde. Bambaşka kökenlerden gelmiş aileler el ele, yürek yüreğe yaşatırlar burada sevgiyi, saygıyı, dostluğu, kardeşliği. Tıpkı bir gün tüm dünyaya yayılmasını dilediğim gibi.

CORE FAMILY
TAGLINE

Despite their various appearances, all of a tree's leaves develop from the same root.

LOGLINE

Residents from various cultures, religions, and races in a neighborhood in Mardin band together to save the life of a young boy suffering from a brain tumor, and they try to fulfill his limitless dreams with their limited resources.

WRITER’S OPINION

If you hear different languages in the same sentence, see different traditions and worship in the same neighborhood, struggle to choose between .....

different tastes of delicious foods, hear azans and church bells from the same location, and knock on a random door and are kindly invited inside, you are in Mardin. Stone houses on both sides of the cascading alleys are lined up, extending back to back in this magical city where I said "hello" to the world for the very first time. Families from various backgrounds live here hand-in-hand and heart-to-heart, preserving the love, the respect, and the friendship alive as I wish that it would spread all over the world one day.

KAYIP KERAMET
SLOGAN

“Talihsizlik” içinde "talih"i de barındırır.

KISA ÖZET

İlk görüşte aşık olduğu kızla buluşmaya gittikten sonra ortadan kaybolan şıpsevdi Keramet, ailesi onu İstanbul’da ararken, hafızasını kaybetmiş bir şekilde Giresun’un bir köyünde uyanır.

AMNESIA ADVENTURE
TAGLINE

The phrase "bad luck" also includes the word "luck."

LOGLINE

Keramet, a young man who went missing after his first date with a girl, wakes up with amnesia in a remote village while his family searches for him in Istanbul.


 

KISA FİLM SENARYOLARI
SHORT FILM SCRIPTS
UÇURUM ETKİSİ
SLOGAN

Ne ekersen onu biçersin.

KISA ÖZET

Saf aşkını küçümsediği kadını kendisine her yaklaştığında uçurumdan aşağı iten kibirli bir adam sonunda trajikomik bir şekilde kendi kazdığı kuyuya düşer.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

EN İYİ KISA FİLM SENARYOSU | Bridge Fest, Kanada (2020)

.....

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ | Buddha Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2020)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ | Halo Uluslararası Film Festivali, Rusya (2021)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ | Mediterranean F. F. Cannes, Fransa (2017)

FİNALİST | Barnstorm Film & TV Script Festival, ABD (2017)

ÇEYREK FİNALİST | Low Light Pictures Uluslararası F. F., ABD (2017)

ÇEYREK FİNALİST | The Script Awards Los Angeles, ABD (2018)

ÖN FİNALİST | Oregon Kısa Film Festivali, ABD (2018)

ÖN FİNALİST | Great Message Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2017)

ÖN FİNALİST | Chhatrapati Shivaji Uluslararası F. F., Hindistan (2017)

CLIFF EFFECT
TAGLINE

What goes around comes around.

LOGLINE

An arrogant man persistently kicks a woman off a cliff, underestimating her pure love, and Karma eventually caught up with him in a tragicomic way.

AWARDS  &  NOMINATIONS

WINNER | Bridge Fest, Canada (2020)

.....

WINNER | The Buddha International Film Festival, India (2020)

WINNER | Halo International Film Festival, Russia (2021)

WINNER | Mediterranean Film Festival Cannes, France (2017)

FINALIST | Barnstorm Film & TV Script Festival, USA (2017)

QUARTER-FINALIST | Low Light Pictures Int'l Film Festival, USA (2017)

QUARTER-FINALIST | The Script Awards Los Angeles, USA (2018)

OFFICIAL SELECTION | Oregon Short Film Festival, USA (2018)    

OFFICIAL SELECTION | Great Message Int'l Film Festival, India (2017)

OFFICIAL SELECTION | Chhatrapati Shivaji Int'l F. F., India (2017)

DOKUN
SLOGAN

Hayatlara ışıltınla dokun.

KISA ÖZET

Yoksul bir simitçi çocuk, hayatını kurtaran kişiye olan minnetini göstermek için ona büyük bir iyilik yapmanın yollarını arar.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - Great Message Uluslararası F. F., Hindistan (2017)

.....

FİNALİST - Creation Uluslararası Film Festivali, ABD (2016)

YARI-FİNALİST - Table Read My Screenplay Hollywood, ABD (2018)

ÖN FİNALİST - Jaipur Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2018)

ÖN FİNALİST - Creative World Awards, ABD (2019)

ÖN FİNALİST - Twin Rivers Media Festival, ABD (2013)

TOUCH
TAGLINE

Touch lives with sparkles.

LOGLINE

A poor, street vendor kid tries to find a way to do a big favor to the person who saved his life.

AWARDS  &  NOMINATIONS

WINNER - Great Message International Film Festival, India (2017)

.....

FINALIST – Creation International Film Festival, USA (2016)

SEMI-FINALIST – Table Read My Screenplay Hollywood, USA (2018)

OFFICIAL SELECTION – Jaipur International Film Festival, India (2018)

OFFICIAL SELECTION – Creative World Awards, USA (2019)

OFFICIAL SELECTION – Twin Rivers Media Festival, USA (2013)

MUHTEŞEM BUKALEMUNLAR
SLOGAN

Yeryüzü kadınlarla güzel.

KISA ÖZET

Sıradan bir kadın, karşısına çıkan farklı durumlara paralel olarak gün boyunca bir süper kahraman gibi sürekli kostüm değiştirerek hayatındaki herkesi mutlu etmeye çalışır.

ADAYLIK

YARI FİNALİST -| Universe Multicultural Film Festivali, ABD (2016)

GORGEOUS CHAMELEONS
TAGLINE

Earth is a much better planet with women.

LOGLINE

An ordinary woman who strives to make everyone in her life happy changes her costume like a superhero depending on the various circumstances that arise throughout the day.

NOMINATION

SEMI-FINALIST - Universe Multicultural Film Festival, USA (2016)

OYNAYALIM MI?
SLOGAN

Yutamayacağın lokmayı koparma.

KISA ÖZET

Sevdiği kadının ihanetiyle sarsılan genç adam, onu ve hayatındaki adamı korkunç bir dart oyununun içine sürükler.

WANNA PLAY?
TAGLINE

Don’t bite off more than you can chew.

LOGLINE

After discovering of his girlfriend's betrayal, a young man drags her and the guy in her life into a terrifying game of darts.

SEVGİ SARMALI
SLOGAN

Sevgi bumerang gibidir.

KISA ÖZET

Biri nefretle diğeri sevgiyle büyüyen iki bebek, yıllar boyunca birbirlerinin hayatını bilinçsiz bir şekilde etkilerler ve kendilerini galibi merak edilen sessiz bir meydan okumanın içinde bulurlar.

ÖDÜL

JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ - Rohip Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2023)

LUVERANG
TAGLINE

Love is a boomerang.

LOGLINE

Two babies, one growing up with hatred and the other with love, are engaged in a silent competition that affects each other's and many others' lives over time.

AWARD

SPECIAL JURY AWARD - Rohip International Film Festival, India (2023)

MOLA
SLOGAN

Gerçeği görmek cesaret ister.

KISA ÖZET

Görme engelli bir adam, yaşadığı gizemli bir olay sonrasında, kısa bir süre için görme yeteneğini geri kazanır ve hayatındaki çirkin gerçeklerle yüzleşir.

A SHORT BREAK
TAGLINE

It takes courage to see the truth.

LOGLINE

A blind man who witnesses a mysterious event regains his sight for a short time and confronts the unpleasant truths in his life.

ANNEMİN ARDINDAN
SLOGAN

Çevreni de temiz tut, kalbini de.

KISA ÖZET

Çok çalışmaktan zayıf düşen annesini kaybeden küçük bir kız, tek varlığı olan babasını sonsuza dek yaşatmanın yollarını arar.

ADAYLIKLAR

FİNALİST - Boston Türk Filmleri Festivali - Belgesel ve Kısa Film Yarışması, ABD (2013)

FİNALİST - Roma Bağımsız Filmler Festivali, İtalya (2013)

ONCE AFTER MY MOM
TAGLINE

Keep your environment clean and your heart as well.

LOGLINE

After losing her beloved mother due to heavy work conditions, a little girl tries to find a way to keep her father alive forever.

NOMINATIONS

FINALIST - Boston Turkish Film Festival - Documentary and Short Film Competition, USA (2013)

FINALIST - Rome Independent Film Festival, Italy (2013)


 

OYUN ÇALIŞMALARI
STAGE PLAY SCRIPTS
komedi_oyunu
tiyatro_text
serenad_zulfu_livaneli

 

YARIŞMA FORMATLARI
GAME SHOWS FORMATS
game_show_formats
quiz_show_formats
yeni_yarisma_formatlari

 

ŞİİRVARİLER | Kitapçık

Eski bir klasörde uzun yıllar önce yazmış olduğum şiir denemelerimi buldum ve bir kısmını anı olarak bir araya topladım. Yirmi dört şiir ve bir öykü çalışmasından oluşan kitapçığımı incelemek için resme tıklayınız.

QUASI-POEMS | Booklet

As a memoir, I compiled some of my literary works written during my university years. Click the image to read my booklet, which contains twenty-four poems and a short. (in Turkish)


ESRINART

 

Ben Kimim? | Who am I?

Eğitim & Seminer | Classes & Workshops

Ödüller | Awards

Üyelikler | Memberships

DATA

 

Senaryolar | Screenplays

Kısa Film Senaryoları | Short Film Scripts

Yarışma Formatları | Game Shows

Tiyatro Oyunu | Stage Play Scripts

Şiirvariler | Quasi-Poems

PLAN

 

Kütüphane | Library

Eğitim Köşesi | Training Corner

Yazım Programı | Writing Software

Faydalı İpuçları | Useful Tips

Senaryo Atölyesi | Personal Workshop

Yapım Destekleri | Film Funding

Kitlesel Fonlama | Crowdfunding

MOD

 

Seyahat Sevenler | Travel Lovers

Çevrimiçi Oyunlar | Online Games

Müzik Köşesi | Music Lovers

Bir Şeyler İzle | Watch Something

Eğlenceli Eğitimler | Fun Training Ideas

Resim Sevenler | Art Lovers

Çalışmayı Sevenler | Home Office

Türkçe İçerikler | Turkish Content

You cannot copy content of this page