DATA


 


 

UZUN METRAJ

FEATURE-LENGTH

KADER YAZARLARI

Uzun metraj - Dramedi, İlham

SLOGAN

Kaderini yazan kendi kaleminse en iyi mürekkebi kullansan iyi edersin.

KISA ÖZET

Küçük bir dikkatsizliğinin büyük bir domino etkisi yarattığının farkında olmayan bir genç kız,  dolaylı olarak bir soygun çetesinin dört üyesinin de ölümüne neden olurken, bu arada paralel evrende onlardan biriyle evlenip aile kurar.

YAZAR GÖRÜŞÜ

Yeryüzünün tarifsiz güzelliği bizlere sunulan harika armağanlardan sadece bir tanesi ve bizler onu içimizdeki doyumsuzluk canavarı ile her gün biraz daha tahrip ediyoruz. Dünyanın nimetlerinden kendimize hep daha fazla pay istiyor ve bunu yine dünyanın nimetlerine zarar vererek yapıyoruz. Bu gezegendeki en büyük ironi bu olsa gerek. Ben dünyadaki en zorlu ve eğlenceli oyunun hayatın kendisi olduğuna inanıyorum. En önemsiz görünen kararların bile hayatımızda büyük değişikliklere yol açabileceğine inanıyorum. İyi ya da kötü, yaptığımız her bir eylemin bizi adım adım takip ettiğine inanıyorum. Herkesin mutlaka her iki yolda da ayak izleri olduğuna göre, dünyada "saf kötü"  ya da  "saf iyi" kavramlarının olmadığına inanıyorum. İçimizdeki sihirli pırıltının onu görmek istediğimiz sürece orada olduğuna inanıyorum. Hayatta her birimiz için farklı öykülerde farklı dönüm noktaları olsa da ortak amacımızın insanlığın ortak bilincine olumlu katkılarda bulunmak oluğuna inanıyorum. "Kader Yazarları", içinde var olan muazzam gücün farkında olmayan ya da bunu unutmuş olan, yaşam lokomotifinin neden bir türlü doğru rayda ilerlemediğini merak eden ve bir kısırdöngüde kaybolmuş hisseden insanlar için yazılmıştır.

ÖDÜLLER  |  ADAYLIKLAR

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Golden Wheat Awards, Türkiye (2023)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Tebriz Sinema Ödülleri, İran (2023)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Gladiator Film Festivali, Türkiye (2023)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Rohip Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2023)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Andromeda Film Festivali, Türkiye (2023)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Bridge Fest, Kanada (2020)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ – Kiev Uluslararası Film Festivali, Ukrayna (2017)

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ – Jaipur Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2017)

ONUR ÖDÜLÜ – Bridge Fest, Kanada (2020)

ÇEYREK FİNALİST – Mediterranean Film Festivali, İtalya (2018)

ÖN FİNALİST – Buddha Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2020)

ÖN FİNALİST – Universe Multicultural Film Festivali, ABD (2017)

ÖN FİNALİST – Great Message Uluslararası F. F, Hindistan (2017)

DESTINY AUTHORS

Feature-length - Dramedy, Inspirational

TAGLINE

Use the best ink since your destiny is being written by your own pen.

LOGLINE

A young woman makes a seemingly minor mistake that creates a ripple effect and indirectly causes the deaths of all four members of a robbery gang while, by the way, getting married to a member of the gang in the parallel universe

WRITER’S OPINION

The indescribable beauty of the Earth is only one of the wonderful gifts that have been given to us, and yet we are the ones who destroy that gift through greed and egoism. We never hesitate to harm the world's blessings in order to obtain a larger portion of them. This must be the ultimate irony on this planet. I believe that life is the most challenging and fun game on Earth. I believe that the consequences of our thoughts and actions (positive or negative) are stalking us all the time. I believe that even seemingly minor decisions can have major impacts on our lives. I believe it is always there, as long as we truly desire to see the dazzling sparkle within us. Each of us may have different individual purposes in life that need to be discovered. Yet I believe that our common purpose is to contribute to the collective consciousness of humanity in a positive way. “Destiny Authors” was written for those who feel lost and constantly wonder why their lives are never on the right track. I aim to grab the attention of those who wonder why their life is never on the right track, who feel lost in a vicious circle, and who haven't realized the divine power within them yet.

AWARDS | NOMINATIONS

WINNER – Golden Wheat Awards, Türkiye (2023)

WINNER – Tabriz Cinema Awards, Iran (2023)

WINNER – The Gladiator Film Festival, Türkiye (2023)

WINNER – Rohip International Film Festival, India (2023)

WINNER – Andromeda Film Festival, Türkiye (2023)

WINNER – Bridge Fest, Canada (2020)

WINNER – Kyev International Film Festival, Ukraine (2017)

RUNNER-UP – Jaipur International Film Festival, India (2017)

HONORABLE MENTION – Bridge Fest, Canada (2020)

QUARTER FINALIST – Mediterranean Film Festival, Italy (2018)

OFFICIAL SELECTION – The Buddha Int'l Film Festival, India (2020)

OFFICIAL SELECTION – Universe Multicultural Film Festival, USA (2017)

OFFICIAL SELECTION – Great Message Int'l Film Festival, India (2017)


 

SAKLI İHANET

Uzun metraj - Psikolojik Drama, Gerilim

SLOGAN

Geçmişinin geleceğine musallat olmasına daha ne kadar izin vereceksin?

KISA ÖZET

Boşanma sürecinde olan ve yeni taşındığı evde gizemli ve ürkütücü olaylar yaşayan kadın, kızlarının velayetini kaybetmemek için akıl hastası olmadığını ispatlama mücadelesi verir.

YAZAR GÖRÜŞÜ

Hayatımızın gerçekten en iyi versiyonunu mu yaşıyoruz, yoksa kendimizi buna mı inandırıyoruz? Yaşamın dizginleri ele almasına izin mi veriyoruz, yoksa kararlarımızın sorumluluğunu üstlenebiliyor muyuz? Başkalarını memnun etmek için olmadığımız biri gibi mi davranıyoruz, yoksa istemediğimiz hiçbir şeyi yapmayacak kadar dirençli miyiz? İyi hissetmemiz dış dünyaya mı bağlı, yoksa mutluluğun gerçekte ne anlama geldiğini keşfetmek için içimize doğru yeni pencereler açabiliyor muyuz? Dış dünyamız iç dünyamızla ne derece uyumlu? Kafamızın içinde kendi karanlık hücrelerimizi yaratacak kadar yetenekli olduğumuz sürece hapiste hissetmemiz için demir parmaklıklara ihtiyacımız yok. Öyleyse neden özgürlüğümüzü de kendimiz yaratmayalım?

ÖDÜLLER | ADAYLIKLAR

EN İYİ PSİKOLOJİK DRAMA SENARYOSU - Bridge Fest, Kanada (2020)

ÖN FİNALİST - Gladiator Film Festival, Türkiye (2024)

ÖN FİNALİST - Tebriz Sinema Ödülleri, İran (2023)

HAUNT ME MORE

Feature-length - Psychological Drama, Thriller

TAGLINE

How much longer will you let your past haunt your future?

LOGLINE

A woman on the verge of divorce, who is constantly experiencing inexplicable and disturbing happenings in her new apartment, fights to prove that she is not insane so as not to lose custody of her cherished daughters.

WRITER’S OPINION

Are we truly living our best lives, or are we just pretending that we are? Do we let life keep us on a tight leash, or are we capable of taking full responsibility for all our actions, reactions, and decisions? Do we keep irrelevantly labeling ourselves in order to please other people, or are we strong enough to refuse to do anything we have no desire to do? Is our happiness dependent on external goods, or can we open new doors within ourselves to discover what happiness really means? How well does our outer world correspond with our inner world? After all, being behind bars is not necessary to feel in jail since we are capable of creating our own prisons in our heads, so why not create our own freedoms instead?

AWARDS | NOMINATIONS

BEST GENRE SCREENPLAY - Bridge Fest, Canada (2020)

OFFICIAL SELECTION - The Gladiator Film Festival, Turkiye (2024)

OFFICIAL SELECTION - Tabriz Cinema Awards, Iran (2023)


 

TOMRUK EV

Uzun metraj - Drama Korku

SLOGAN

Bir kapıyı açan da, kilitleyen de aynı anahtardır.

KISA ÖZET

Genç bir çift yaz tatili için ormanda bir ev kiralar ve kısa bir süre sonra küçük oğulları önceki kiracıların hayaletleri tarafından kaçırılır.

LOG HOUSE

Feature-length - Drama Horror

TAGLINE

A door can be locked and unlocked with the same key.

LOGLINE

Shortly after moving to a log house for a summer break, a young couple's little son is kidnapped by the ghosts of the previous residents.


 

SEVGİNİN ZAFERİ

Uzun metraj - Drama

SLOGAN

Bir ağacın her yaprağı birbirinden farklı görünse de her birinin geldiği kök aynıdır.

KISA ÖZET

Mardin’de farklı kültürlerden gelen mahalle sakinleri, beyin tümörüyle savaşan bir çocuğu hayatta tutmak için onun sınırları zorlayan hayallerini kendi sınırlı olanaklarıyla gerçekleştirmenin yollarını ararlar.

YAZAR GÖRÜŞÜ

Aynı cümle içinde farklı diller duyuyorsanız, farklı gelenekleri ve ibadetleri bir arada görüyorsanız, tadı damakta bırakan lezzetler arasında seçim  yapmakta zorlanıyorsanız, ezanları ve çanları aynı yerden duyabiliyorsanız, bir kapıyı ilk kez çalıp içeri buyur ediliyorsanız, yolunuz Mardin'e düşmüş demektir. Basamaklı sokakların iki yanına dizilmiş taş evler birbirlerinden güç alarak sırt sırta uzanırlar, dünyaya ilk kez  "merhaba" dediğim bu büyülü şehirde. Bambaşka kökenlerden gelmiş aileler el ele, yürek yüreğe yaşatırlar burada sevgiyi, saygıyı, dostluğu, kardeşliği. Tıpkı bir gün tüm dünyaya yayılmasını dilediğim gibi.

CORE FAMILY

Feature-length - Drama

TAGLINE

Even though they have different appearances, all of a tree's leaves grow from the same root.

LOGLINE

Residents from various cultures, religions, and races in a neighborhood in Mardin band together to save the life of a young boy suffering from a brain tumor, and they try to fulfill his limitless dreams with their limited resources.

WRITER’S OPINION

If you hear various languages in the same sentence, if you see various traditions and worship in the same neighborhood, if you struggle to choose between different tastes of delicious cuisine, if you hear azans and church bells from the same spot, and if you knock on a random door and are kindly invited inside, you are in Mardin. Stone houses on both sides of the cascading alleys are lined up, extending back to back in this magical city where I said "hello" to the world for the very first time. Families from different backgrounds live here heart-to-heart, preserving the love, the respect, and the friendship, as I wish that they would spread all over the world one day.


 

KAYIP KERAMET

Uzun-metraj - Komedi

SLOGAN

“Talihsizlik” kelimesi içinde "talih"i de barındırır.

KISA ÖZET

İlk görüşte aşık olduğu kızla buluşmaya gittikten sonra ortadan kaybolan şıpsevdi Keramet, ailesi onu İstanbul’da ararken, hafızasını kaybetmiş bir şekilde Giresun’un bir köyünde uyanır.

AMNESIA ADVENTURE

Feature-length - Comedy

TAGLINE

The phrase "bad luck" also includes the word "luck."

LOGLINE

Keramet, a young man who went missing after his first date with a girl, wakes up with amnesia in a remote village while his family searches for him in Istanbul.


 

KISA FİLM SENARYOLARI

SHORT FILM SCRIPTS

UÇURUM ETKİSİ

Kısa Film Senaryosu - Animasyon

SLOGAN

Ne ekersen onu biçersin.

KISA ÖZET

Saf aşkını küçümsediği kadını kendisine her yaklaştığında uçurumdan aşağı iten kibirli bir adam sonunda trajikomik bir şekilde kendi kazdığı kuyuya düşer.

ÖDÜLLER  | ADAYLIKLAR

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - Halo Uluslararası Film Festivali, Rusya (2021)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - Bridge Fest, Kanada (2020)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - Buddha Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2020)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - Mediterranean F. F. Cannes, Fransa (2017)

FİNALİST - Barnstorm Fest, ABD (2017)

YARI FİNALİST – The Script Lab Senaryo Yarışması, ABD (2024)

ÇEYREK FİNALİST – New York Uluslararası Senaryo Ödülleri, ABD (2024)

ÇEYREK FİNALİST - The Script Awards Los Angeles, ABD (2018)

ÇEYREK FİNALİST - Low Light Pictures Uluslararası F. F., ABD (2017)

ÖN FİNALİST - Andromeda Film Festivali, Türkiye (2024)

ÖN FİNALİST - Oregon Kısa Film Festivali, ABD (2018)

ÖN FİNALİST - Great Message Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2017)

ÖN FİNALİST - Chhatrapati Shivaji Uluslararası F. F., Hindistan (2017)

CLIFF EFFECT

Short Film Script - Animation Dramedy

TAGLINE

What goes around comes around.

LOGLINE

An arrogant man persistently kicks a woman off a cliff, underestimating her pure love, and Karma eventually caught up with him in a tragic-comic way.

AWARDS  |  NOMINATIONS

WINNER - Halo International Film Festival, Russia (2021)

WINNER - Bridge Fest, Canada (2020)

WINNER - The Buddha International Film Festival, India (2020)

WINNER - Mediterranean Film Festival Cannes, France (2017)

FINALIST - Barnstorm Fest, USA (2017)

SEMIFINALIST – The Script Lab Screenplay Contest, USA (2024)

QUARTER-FINALIST – New York Int'l Screenplay Awards, USA (2024)

QUARTER-FINALIST - The Script Awards Los Angeles, USA (2018)

QUARTER-FINALIST - Low Light Pictures Int'l Film Festival, USA (2017)

OFFICIAL SELECTION - Andromeda Film Festival, Turkiye (2024)    

OFFICIAL SELECTION - Oregon Short Film Festival, USA (2018)    

OFFICIAL SELECTION - Great Message Int'l Film Festival, India (2017)

OFFICIAL SELECTION - Chhatrapati Shivaji Int'l F. F., India (2017)


 

DOKUN

Kısa Film Senaryosu - Drama

SLOGAN

Hayatlara ışıltınla dokun.

KISA ÖZET

Yoksul bir simitçi çocuk, hayatını kurtaran kişiye olan minnetini göstermek için ona büyük bir iyilik yapmanın yollarını arar.

ÖDÜLLER  |  ADAYLIKLAR

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - Great Message Uluslararası F. F., Hindistan (2017)

YARI-FİNALİST - Table Read My Screenplay Hollywood, ABD (2018)

ÖN FİNALİST - Golden Wheat Awards, Türkiye (2024)

ÖN FİNALİST - Jaipur Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2018)

ÖN FİNALİST - Creation Uluslararası Film Festivali, ABD (2016)

ÖN FİNALİST - Creative World Awards, ABD (2015)

ÖN FİNALİST - Twin Rivers Media Festival, ABD (2013)

TOUCH

Short Film Script - Drama

TAGLINE

Touch lives with sparkles.

LOGLINE

A poor street vendor boy tries to find a way to do a big favor to the person who saved his life.

AWARDS  |  NOMINATIONS

WINNER - Great Message International Film Festival, India (2017)

SEMIFINALIST – Table Read My Screenplay Hollywood, USA (2018)

OFFICIAL SELECTION – Golden Wheat Awards, Turkiye (2024)

OFFICIAL SELECTION – Jaipur International Film Festival, India (2018)

OFFICIAL SELECTION – Creation International Film Festival, USA (2016)

OFFICIAL SELECTION – Creative World Awards, USA (2015)

OFFICIAL SELECTION – Twin Rivers Media Festival, USA (2013)


 

MUHTEŞEM BUKALEMUNLAR

Kısa Film Senaryosu - Fantastik

SLOGAN

Yeryüzü kadınlarla güzel.

KISA ÖZET

Sıradan bir kadın, karşısına çıkan farklı durumlara paralel olarak gün boyunca bir süper kahraman gibi sürekli kostüm değiştirerek hayatındaki herkesi mutlu etmeye çalışır.

ADAYLIK

FİNALİST - Universe Multicultural Film Festivali, ABD (2016)

GORGEOUS CHAMELEONS

Short Film Script - Fantasy

TAGLINE

Earth is a much better planet with women.

LOGLINE

An ordinary woman who strives to make everyone in her life happy changes her costume like a superhero depending on the various circumstances that arise throughout the day.

NOMINATION

FINALIST - Universe Multicultural Film Festival, USA (2016)


 

OYNAYALIM MI?

Kısa Film Senaryosu - Drama Gerilim

SLOGAN

Yutamayacağın lokmayı koparma.

KISA ÖZET

Sevdiği kadının ihanetiyle sarsılan genç adam, onu ve hayatındaki adamı korkunç bir dart oyununun içine sürükler.

WANNA PLAY?

Short Film Script - Drama Thriller

TAGLINE

Do not bite off more than you can chew.

LOGLINE

After discovering of his girlfriend's betrayal, a young man drags her and the guy in her life into a terrifying game of darts.


 

SEVGİ SARMALI

Kısa Film Senaryosu - Animasyon

SLOGAN

Sevgi, görünmez bir bumerang gibidir.

KISA ÖZET

Biri nefretle diğeri sevgiyle büyüyen iki bebek, yıllar boyunca birbirlerinin hayatını bilinçsiz bir şekilde etkilerler ve kendilerini galibi merak edilen sessiz bir meydan okumanın içinde bulurlar.

ÖDÜL

JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ | Rohip Uluslararası Film Festivali, Hindistan (2023)

LUVERANG

Short Film Script - Animation

TAGLINE

Love is an invisible boomerang.

LOGLINE

Two babies, one growing up with hatred and the other with love, are engaged in a silent competition that influences their lives and the lives of many others throughout time.

AWARD

SPECIAL JURY AWARD | Rohip International Film Festival, India (2023)


 

MOLA

Kısa Film Senaryosu - Fantastik Gerilim

SLOGAN

Gerçeği görmek cesaret ister.

KISA ÖZET

Görme engelli bir adam, yaşadığı gizemli bir olay sonrasında, kısa bir süre için görme yeteneğini geri kazanır ve hayatındaki çirkin gerçeklerle yüzleşir.

A SHORT BREAK

Short Film Script - Fantasy Thriller

TAGLINE

It takes courage to see the truth.

LOGLINE

A blind man who witnesses a mysterious event regains his sight for a short time and confronts the unpleasant truths in his life.


 

ANNEMİN ARDINDAN
SLOGAN

Çevreni de temiz tut, kalbini de.

KISA ÖZET

Çok çalışmaktan zayıf düşen annesini kaybeden küçük bir kız, tek varlığı olan babasını sonsuza dek yaşatmanın yollarını arar.

ADAYLIKLAR

FİNALİST - Boston Türk Filmleri Festivali, ABD (2013)

FİNALİST - Roma Bağımsız Filmler Festivali, İtalya (2013)

ONCE AFTER MY MOM
TAGLINE

Keep your environment clean and your heart as well.

LOGLINE

After losing her beloved mother due to heavy work conditions, a little girl tries to find a way to keep her father alive forever.

NOMINATIONS

FINALIST - Boston Turkish Film Festival - USA (2013)

FINALIST - Rome Independent Film Festival, Italy (2013)


 

OYUN ÇALIŞMALARI

STAGE PLAY SCRIPTS

aşkın muzip oyunları
serenad-zülfü-livaneli

 

YARIŞMA FORMATLARI

TV SHOW FORMATS

 

quiz-show-format
quiz-show-format
wedding reality

 

Şiirvariler

Eski bir klasörde yıllar önce yazmış olduğum

şiir denemelerimi buldum ve bir kısmını

anı olarak bir araya topladım. Yirmi dört

şiir ve bir öykü çalışmasından oluşan

kitapçığı incelemek için resme tıklayınız.

My Poetry Booklet

I've gathered some of my literary works,

especially from my college years, as

a memoir. Click on the image to view

the booklet, which includes twenty-four

poems and a short story. (in Turkish)


 

esrinart

You cannot copy content of this page