DATA


 


 

UZUN METRAJ
FEATURE-LENGTH

 

SLOGAN

Kaderini yazan kendi kaleminse, en iyi mürekkebi kullansan iyi edersin.

KISA ÖZET

Hastanedeki babasının son isteğini yerine getirmek için şehrin diğer ucuna gitmek zorunda olan genç adam, aksiliklerle dolu yol boyunca aynı sabah babasına saldıran çetenin üyelerinin ölümlerine sebep olduğunun farkında değildir. Öykü basit bir yanlış anlaşılmanın gerçekleşip gerçekleşmemesine bağlı olarak iki paralel evrene ayrılarak ilerler.

YAZAR GÖRÜŞÜ

Oku...

Yeryüzünün tarif edilemez güzelliği bizlere sunulan harika armağanlardan sadece bir tanesi ve bizler bu armağanı içimizdeki doyumsuzluk canavarı ile her geçen gün biraz daha tahrip ediyoruz. Dünyanın nimetlerinden kendimiz için hep daha fazla pay istiyor ve bunu yine dünyanın nimetlerine zarar vererek yapıyoruz. Bu gezegendeki en büyük ironi bu olsa gerek.

Ben dünyadaki en zorlu ve eğlenceli oyunun hayatın kendisi olduğuna inanıyorum. Verdiğimiz en önemsiz görünen kararların bile hayatımızda büyük değişikliklere yol açabileceğine inanıyorum. İyi ya da kötü, yaptığımız her bir eylemin bizi adım adım takip ettiğine inanıyorum. Herkesin mutlaka her iki yolda da ayak izleri olduğuna göre, dünyada ‘safi kötü’  ya da  ‘safi iyi’ kavramlarının olmadığına inanıyorum. İçimizdeki sihirli pırıltının biz onu görmek istediğimiz sürece orada olduğuna inanıyorum. Hayata dair her birimiz için farklı öykülerde farklı dönüm noktaları olsa da, ortak amacımızın insanlığın ortak bilincine olumlu bir şekilde katkıda bulunmak oluğuna inanıyorum.

"Kader Yazarları" içinde var olan muazzam gücün farkında olmayan ya da bunu uzun süredir unutmuş olan, yaşam lokomotifinin bir türlü doğru rayda ilerlemediğini düşünen ve kendini bir kısırdöngüde kaybolmuş hisseden insanlar için yazılmıştır.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

İncele...

EN İYİ SENARYO - 16. Kiev Uluslararası Film Festivali, Ukrayna

YILIN EN İYİ SENARYOSU - 15. Bridge Fest (2020), Kanada

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ - 9. Jaipur Uluslararası Film Festivali, Hindistan

ONUR ÖDÜLÜ - 15. Bridge Fest (Temmuz 2020), Kanada

FİNALİST - 9. Oaxaca Film Festivali, Meksika

YARI FİNALİST - 15. Universe Multicultural Film Festivali, ABD

ÇEYREK FİNALİST - 1. Mediterranean Film Festivali, İtalya

ÖN FİNALİST - 4. Buddha Uluslararası Film Festivali, Hindistan

ÖN FİNALİST - 1. Great Message Uluslararası Film Festivali, Hindistan

destiny_authors
TAGLINE

Use the best ink since your destiny is being written by your own pen.

LOGLINE

A young woman, who makes a seemingly minor mistake, inadvertently creates a ripple effect and indirectly causes the deaths of all the members of a robbery gang while in the parallel falling in love with one of them.

WRITER’S OPINION

Read..

The indescribable beauty of the earth is only one of the wonderful gifts offered to us, and yet we are the ones who destroy that gift with greed and egoism. We never hesitate to harm the world's blessings as we want to get more shares of its blessings for ourselves, and that must be the biggest irony on this planet.

I believe that life is the most challenging and fun game on earth. I believe that the consequences of our thoughts and reactions have always been stalking us without exception. I believe that even a seemingly small decision may lead to significant changes in our lives. I believe that it's always there as long as we want to see the magical glitter within us. There may be many individual purposes waiting to be figured out by each one of us. Still, I believe that our common purpose is to contribute to humankind's collective consciousness in a positive way.

“Destiny Authors” has been written for people who feel lost and keep harping why their lives are never on the right track. I hope to attract people's attention who have not yet noticed the magical glitter within them and to remind those who have long forgotten about it.

AWARDS & NOMINATIONS

Browse...

BEST SCREENPLAY - 16th Kyiv International Film Festival, Ukraine

OVERALL ANNUAL WINNER - 15th Bridge Fest (2020), Canada

SECOND PLACE AWARD - 9th Jaipur International Film Festival, India

HONORABLE MENTION - 15th Bridge Fest (July 2020), Canada

FINALIST - 9th Oaxaca Film Festival, Mexico

SEMI-FINALIST - 15th Universe Multicultural Film Festival, USA

QUARTER-FINALIST - 1st Mediterranean Film Festival, Italy

OFFICIAL SELECTION - 4th The Buddha International Film Festival, India

OFFICIAL SELECTION - 1st Great Message International Film Festival, India


 

SLOGAN

Geçmişinin geleceğine musallat olmasına daha ne kadar izin vereceksin?

KISA ÖZET

Yeni taşındığı evde gizemli ve ürkütücü olaylar yaşayan kadın, kızlarının velayetini kaybetmemek için akıl hastası olmadığını ispatlamak zorundadır.

ÖDÜL

EN İYİ PSİKOLOJİK DRAMA SENARYOSU - 15. Bridge Fest (2020), Kanada

YAZAR GÖRÜŞÜ

Oku...

Hayatımızın gerçekten en iyi versiyonunu mu yaşıyoruz, yoksa kendimizi öyle olduğuna mı inandırıyoruz? Yaşamın tüm dizginleri ele almasına izin mi veriyoruz, yoksa kararlarımızın tüm sorumluluğunu üstlenebiliyor muyuz? Başkalarını memnun etmek için kendimize bir takım eğreti etiketler mi yapıştırıyoruz, yoksa istemediğimiz hiçbir şeyi yapmayacak kadar dirençli miyiz? Kendimizi iyi hissetmemiz dış dünyaya mı bağlı, yoksa mutluluğun gerçekte ne anlama geldiğini keşfetmek için içimize doğru yeni pencereler açabiliyor muyuz? Dış dünyamız iç dünyamızla ne derece uyumlu? Kafamızın içinde kendi karanlık hücrelerimizi yaratacak kadar yetenekli olduğumuz sürece kendimizi hapishanede hissetmemiz için demir parmaklıklara ihtiyacımız yok. Öyleyse neden zgürlüğümüzü de kendimiz yaratmayalım?

haunt_me_more
TAGLINE

How much longer will you let your past haunt your future?

LOGLINE

As a mysterious presence keeps haunting her, a woman on the brink of divorce struggles to prove that she is not insane, not to lose custody of her daughters forever.

AWARD

BEST PSYCHOLOGICAL DRAMA SCREENPLAY - 15th Bridge Fest (2020), Canada

WRITER’S OPINION

Read...

Are we living our best lives or just assuming that we are? Are we letting life keeping us on a tight leash or are we able to take full responsibility for our decisions? Are we attaching some irrelevant tags to ourselves to please other people or are we tough enough to not do a single thing that we have no desire to do? Is our happiness connected to external goods or are we taking time to open new windows within us to discover what happiness really means? How well does our external world fit our inner world? Being behind bars is not necessary to feel in jail since we are talented enough to create our own prisons in our heads, so why not create our freedoms instead?


 

SLOGAN

Bir kapıyı açan da, kilitleyen de aynı anahtardır.

KISA ÖZET

Genç bir çift yaz tatili için ormanda bir ev kiralar ve kısa bir süre sonra küçük oğulları önceki kiracıların hayaletleri tarafından kaçırılır.

feature_length_script
TAGLINE

A door is locked and unlocked as well with the very same key.

LOGLINE

Shortly after moving to a log house for a summer break, a young couple's little son is kidnapped by the previous residents' ghosts.


 

SLOGAN

Ağacın her yaprağı birbirinden farklı görünse de hepsinin geldiği kök aynıdır.

KISA ÖZET

Mardin şehrinde farklı ırk, din ve kültürlerden gelen mahalle sakinleri, beyin tümörüyle savaşan küçük bir çocuğu hayatta tutmak için kocaman bir aile olarak birbirlerine kenetlenirler ve onun sınırları zorlayan hayallerini kendi sınırlı olanaklarıyla gerçekleştirmenin yollarını ararlar.

YAZAR GÖRÜŞÜ

Oku...

Aynı cümle içinde farklı diller duyuyorsanız, farklı gelenekleri ve ibadetleri bir arada görüyorsanız, tadı damakta bırakan lezzetler arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, ezanları ve çanları aynı yerden duyabiliyorsanız, bir kapıyı ilk kez çalıp içeri buyur ediliyorsanız, yolunuz Mardin'e düşmüş demektir.

Basamaklı sokakların iki yanına dizilmiş taş evler birbirlerinden güç alarak sırt sırta uzanırlar, dünyaya ilk kez  "merhaba" dediğim bu büyülü şehirde. Bambaşka kökenlerden gelmiş aileler el ele, yürek yüreğe yaşatırlar burada sevgiyi, saygıyı, dostluğu, kardeşliği. Tıpkı bir gün tüm dünyaya yayılmasını dilediğim gibi.

uzun_metraj_senaryo
TAGLINE

Even though they look different from each other, all the leaves of a tree come from the same root.

LOGLINE

Residents from different cultures, religions, and races in a neighborhood in Mardin clamp together to save a little boy’s life, who’s suffering from a brain tumor, trying to make his unlimited dreams come true with their limited resources.

WRITER’S OPINION

Read..

If you hear different languages in the same sentence, if you see different traditions and worships in the same neighborhood, if you are having difficulty choosing between different tastes of delicious foods, if you hear the sound of azans and the church bells from the same spot, and if you're knocking on a random door and kindly invited inside; mean that you are in Mardin.

Stone houses on both sides of the cascading alleys are lined up extending along back to back in this magical city that I said ‘hello’ to the world for the very first time. Families from different backgrounds live here hand-in-hand and heart-to-heart, keeping the love, the respect, and the friendship alive as I wish that it would spread all over the world one day.


 

SLOGAN

“Talihsizlik” içinde "talih"i de barındırır.

KISA ÖZET

İlk görüşte aşık olduğu kızla buluşmaya gittikten sonra ortadan kaybolan şıpsevdi Keramet, ailesi onu İstanbul’da ararken, hafızasını kaybetmiş bir şekilde Giresun’un bir köyünde uyanır.

komedi_filmi_senaryosu
TAGLINE

"Bad luck" also contains "luck" in it.

LOGLINE

Keramet, a young man who disappeared after his first date with a girl, wakes up with amnesia in a faraway village while his family seeks him in Istanbul.


 

KISA FİLM SENARYOLARI
SHORT FILM SCRIPTS

 

SLOGAN

Ne ekersen onu biçersin.

KISA ÖZET

Saf aşkını küçümsediği kadını kendisine her yaklaştığında uçurumdan aşağı iten kibirli bir adam sonunda trajikomik bir şekilde kendi kazdığı kuyuya düşer.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

İncele...

YILIN EN İYİ KISA FİLM SENARYOSU - 15. Bridge Fest (2020), Kanada

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - 4. The Buddha Uluslararası Film Festivali, Hindistan

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - 1. Halo  Uluslararası Film Festivali, Rusya

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - 15. Bridge Fest (Temmuz-2020), Kanada

FİNALİST - 2. Barnstorm Film & TV Senaryo Festivali, ABD

FİNALİST - 2. Mediterranean Film Festivali Cannes, Fransa

ÇEYREK FİNALİST - 2. Low Light Pictures Senaryo Yarışması, ABD

ÇEYREK FİNALİST - 3. Script & Storyboard Showcase, ABD

ÖN FİNALİST - 3. Oregon Kısa Film Festivali, ABD

ÖN FİNALİST - 1. Great Message Uluslararası Film Festivali , Hindistan

ÖN FİNALİST - 2. Chhatrapati Shivaji Uluslararası Film Festivali, Hiindistan

cawardwinning_short_film_script
TAGLINE

What goes around comes around.

LOGLINE

An arrogant man persistently kicks a woman off the cliff, underestimating her pure love, and Karma caught up with him in a tragicomic way at the end.

AWARDS  &  NOMINATIONS

Browse...

OVERALL ANNUAL WINNER - 15th Bridge Fest (2020), Canada

BEST SHORT SCREENPLAY - 4th The Buddha International Film Festival, India

MONTHLY WINNER - 15th Bridge Fest (July-2020), Canada

BEST SHORT SCREENPLAY - 1st Halo International Film Festival, Russia

FINALIST - 2nd Barnstorm Film & TV Script Festival, USA

FINALIST - 2nd Mediterranean Film Festival Cannes, France

QUARTER-FINALIST - 2nd Low Light Pictures International Screenplay Competition, USA

QUARTER-FINALIST - 3rd Script & Storyboard Showcase, USA

OFFICIAL SELECTION - 3rd Oregon Short Film Festival, USA 

OFFICIAL SELECTION - 1st Great Message International Film Festival, India

OFFICIAL SELECTION - 2nd Chhatrapati Shivaji International Film Festival, India


 

SLOGAN

Hayatlara ışıltınla dokun.

KISA ÖZET

Yoksul bir simitçi çocuk hayatını kurtaran kişiye olan minnetini göstermek için ona büyük bir iyilik yapmanın yollarını arar.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

İncele...

 

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ - 1. Great Message Uluslararası F. F., Hindistan

FİNALİST - 1. Creation Uluslararası Film Festivali, ABD

YARI FİNALİST - 3. Table Read My Screenplay Hollywood, ABD  

ÖN FİNALİST - 10. Jaipur Uluslararası Film Festivali, Hindistan

ÖN FİNALİST - 8. Creative World Awards, ABD

ÖN FİNALİST - 20. Twin Rivers Medya Festivali, ABD

short_film_script
TAGLINE

Touch lives with sparkles.

LOGLINE

A poor kid tries to find a way to do a big favor to the man who saved his life.

AWARDS  &  NOMINATIONS

Browse...

BEST SHORT SCRIPT - 1st Great Message Int. Film Festival, India

FINALIST - 1st Creation International Film Festival, USA

SEMI-FINALIST - 3rd Table Read My Screenplay Hollywood, USA  

OFFICIAL SELECTION - 10th Jaipur International Film Festival, India  

OFFICIAL SELECTION - 8th Creative World Awards, USA

OFFICIAL SELECTION - 20th Twin Rivers Media Festival, USA


 

SLOGAN

Yeryüzü kadınlarla güzel.

KISA ÖZET

Sıradan bir kadın, karşısına çıkan farklı durumlara paralel olarak gün boyunca bir süper kahraman gibi sürekli kostüm değiştirerek hayatındaki herkesi mutlu etmeye çalışır.

ADAYLIK

FİNALİST - 14. Universe Multicultural Film Festivali, ABD

short_film_scripts
TAGLINE

Earth is a much better planet with women.

LOGLINE

An ordinary woman endeavors to make everyone in her life happy by constantly changing her costume like a superhero, depending upon the various circumstances appearing during the day.

NOMINATION

FINALIST - 14th Universe Multicultural Film Festival, USA


 

SLOGAN

Yutamayacağın lokmayı koparma.

KISA ÖZET

Sevdiği kadının ihaneti ile sarsılan genç adam, onu ve hayatındaki adamı korkunç bir dart oyununun içine sürükler.

kisa_film_senaryosu
TAGLINE

Don’t bite off more than you can chew.

LOGLINE

After finding out the betrayal of his girlfriend he is deeply in love with, a young man drags her and the guy in her life into a terrifying game of darts.


 

SLOGAN

Sevgi bumerang gibidir.

KISA ÖZET

Biri nefretle diğeri sevgiyle büyüyen iki bebek, yıllar boyunca birbirlerinin hayatını bilinçsiz bir şekilde etkilerler ve kendilerini galibi merak edilen sessiz bir meydan okumanın içinde bulurlar.

short_film_script
TAGLINE

Love is a boomerang.

LOGLINE

Two babies, one growing up with hatred and the other with love, are in a silent challenge, unconsciously affecting each other's lives over the years.


 

SLOGAN

Gerçeği görmek cesaret ister.

KISA ÖZET

Görme engelli bir adam, yaşadığı gizemli bir olay sonrasında, kısa bir süre için görme yeteneğini geri kazanır ve hayatındaki çirkin gerçeklerle yüzleşir.

kısa_film_senaryosu
TAGLINE

It takes courage to see the truth.

LOGLINE

A blind man, who experiences a mysterious event, regains his eyesight for a short period and confronts the ugly truths in his life.


 

SLOGAN

Sevgi dolu küçük bir kalp dünyayı değiştirebilecek güçtedir.

KISA ÖZET

Çok çalışmaktan zayıf düşen annesini kaybeden küçük bir kız, tek varlığı olan babasını sonsuza dek yaşatmanın yollarını arar.

ÖDÜLLER  &  ADAYLIKLAR

İncele...

FİNALİST - 18. Boston Türk Filmleri Festivali - Belgesel ve Kısa Film Yarışması, ABD

FİNALİST - 11. Roma Bağımsız Filmler Festivali, İtalya

TAGLINE

A little heart filled with love has the power to change the world.

LOGLINE

After losing her beloved mother due to heavy work conditions, a little girl tries to find a way to keep her father alive forever.

AWARDS  &  NOMINATIONS

Browse..

FINALIST - 18th Boston Turkish Film Festival - Documentary and Short Film Competition, USA

FINALIST - 11th Rome Independent Film Festival, Italy


 

OYUN ÇALIŞMALARI
STAGE PLAY SCRIPTS
komedi_oyunu
tiyatro_text
serenad_zulfu_livaneli

 

YARIŞMA FORMATLARI
GAME SHOWS FORMATS
game_show_formats
quiz_show_formats
yeni_yarisma_formatlari

 

KİTAPÇIK
ŞİİRVARİLER

Eski bir klasörde, çoğunu üniversite döneminde yazmış olduğum şiir denemelerimi buldum ve bir kısmını anı olarak bir araya topladım.

Yirmi dört şiir ve bir öykü çalışmasından oluşan kitapçığımı incelemek için resme tıklayınız.

BOOKLET
QUASI-POEMS

As a memoir, I put some of my literary works together that I composed in the university period.

Click the image to browse my booklet consists of twenty-four poems and a short story. (in Turkish)


esrinart_logo_dark_